Karadeniz bölgesinde ‘ISO 9001 Belgesi’ne sahip tek profesyonel veri kurtarma merkezi olan Karadeniz Veri Kurtarma’nın sahibi Bilal Gelen, “Her türlü dijital datanın kaydedildiği verileri kurtarabiliyoruz" dedi.

Samsun’da profesyonel veri kurtarma hizmeti veren Karadeniz Veri Kurtarma, ISO 9001-2015 Belgesi’ne sahip, Karadeniz bölgesinde tek, sektörde de öncü firmalardan birisi konumunda.

Fiziki ve mantıksal veri kurtarma yapan Karadeniz Veri Kurtarma özel programlar sayesinde hardisk, usb bellek, hafıza kartı ve mobil telefonlardan verileri kurtarabiliyor.

PROFESYONEL TEK FİRMAYIZ

2014 yılında KOSGEB desteği ile açılan firmaya Türkiye’nin her bölgesinden müşteriler rağbet ediyor. Türkiye’de profesyonel veri kurtarma merkezlerinin az olduğuna dikkat çeken Karadeniz Veri Kurtarma’nın sahibi Bilal Gelen, sektörlerinde Karadeniz Bölgesi’nin tek profesyonel firması olduğunu vurguladı.

HAYALİMDEKİ MESLEĞE KAVUŞTUM

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) emekli olduktan sonra Samsun Meslek Yüksekokulu’nda Bilgisayar Teknolojileri Bölümü okuyan Adli Bilişim Uzmanı ve Bilgisayar Programcısı Bilal Gelen, Türkiye’de profesyonel veri kurtarma hizmetlerinin sayılı olduğunu vurgulayarak, “Karadeniz bölgesinde tek profesyonel veri kurtarma merkezi Samsun’da bulunuyor. Tüm Türkiye’ye hizmet ediyorum ve her bölgeden müşterilerim var. Hayatım boyunca bu meslekle uğraştım ve sonunda kendi işyerimi açtım. Burada insanlara profesyonel hizmetler veriyorum. Ağırlıklı olarak sabit sürücüleri kurtarıyoruz. Buradaki bilgisayar tamircilerin en büyük hatası sabit sürücüleri açarken steril bir ortam oluşturamaması. Sabit diskler en ufak toz parçacığını dahi olduğunda veri artık kurtarılamıyor. Profesyonel veri kurtarmak için binlerce dolar harcama yaptım ve Karadeniz Bölgesi’nin tek profesyonel veri kurtarma merkezi oldum" diye konuştu.

Karadeniz Veri Kurtarma, Samsun İlkadım İlçesi, Hürriyet Mahallesi Talimhane Caddesi Ekol Apartmanı No: 52/3’te hizmet veriyor.

VERİ GİZLİLİĞİNE DİKKAT

Verilerin kurtarılması için gelen müşteriler ile birlikte Veri Gizliliği Sözleşmesi imzalayan Bilal Gelen, “Yasal olmayan hiçbir şey kurtarılmıyor. Müşterilerimize soruyoruz, bunun içinde ne var diye ve onlardan cevaplar alıyoruz. Ona göre de elde ettiğimiz verileri paylaşıyoruz. Her gelen kişinin verilerini de kurtarmıyoruz. Verilerin güvenilirliği bizim için çok önemli. Eğer başka kişilerin eline geçerse sözleşme dahilinde bize dava açabiliyor. Biz de böyle bir olay olmaması için titizlikle verileri kurtarıyoruz" ifadelerini kullandı.

Karadeniz Veri Kurtarma, Samsun İlkadım İlçesi, Hürriyet Mahallesi Talimhane Caddesi Ekol Apartmanı No: 52/3’te hizmet veriyor